Moda męska Jesień Zima 2010 - Burberry Prorsum


16 stycznia 2010 b.r. włoska stolica mody, jak zwykło się mówić o Mediolanie, była świadkiem zapierającego dech w piersiach wydarzenia. Tego dnia miała miejsce premiera najnowszej, męskiej kolekcji Burberry Prorsum Jesień Zima 2010. Tłumnie zebrana wokół wybiegu publiczność była zachwycona. A obserwatorzy zgodnie przyznali, że tak dobrych projektów i stylizacji nie widuje się na co dzień.

Z pewnością było się czym zachwycać. Na wybiegu pojawiły się niesamowicie męskie i zapadające głęboko w pamięć stylizacje, które we wszystkich wzbudzały jednoznaczne skojarzenia: wojsko. Wojsko - i to nie byle jakie. Spora część modeli zaprezentowała się w bardzo widowiskowych, długich, podszytych futrem, dwurzędowych płaszczyskach rodem z frontu wschodniego, a część wystąpiła w nieco łagodniejszych, bardziej ucywilizowanych odsłonach minimalistycznej elegancji. Były wśród nich świetnie skrojone skórzane płaszcze, marynarki i kurtki "pilotki", które bez wątpienia będą hitem nadchodzącego sezonu. Wszystkie kreacje w zestawieniu z ciemnymi, wąskimi, pozbawionymi zbędnych dodatków spodniami i wysokimi skórzanymi butami w stylu aviator prezentowały się znakomicie. Jeśli chodzi o obowiązujące w sezonie jesień zima 2010 to Burberry stawia na: wojskową zieleń, beż, czerń, szary i granat.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Burberry Prorsum Jesień Zima 2010 to kolekcja, która odniesie wielki sukces. Spośród 45 zaprezentowanych na wybiegu projektów wybrałem 13 -moim zdaniem- najlepszych. Zobaczcie sami jak będzie wyglądał tej jesieni modny mężczyzna.

źródło: gq.com

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.