Moda męska Wiosna Lato 2011 MissoniMisson to włoski dom mody, którego historia sięga wczesnych lat 50-tych ubiegłego wieku. W 1953 roku młody projektant Ottavio Misson (zaprojektował dresy dla reprezentacji Włoch na Letnią Olimpiadę w Londynie "48) ożenił się z Rositą Jelmini no i się zaczęło.
Patrząc na najnowszą wiosenno-letnią kolekcję Missoni, aż trudno uwierzyć w to, ktoś w pełni władz umysłowych może tworzyć tak szalone i zapadające głęboko w pamięć kompozycje. Missoni bez mrugnięcia okiem łączy ze sobą kratki, paski, krzyżyki, łaty, kwiaty i Bóg jeden wie co jeszcze. Czy w tym szaleństwie jest jakaś metoda? Okazuje się, że tak. Bo po swetry sygnowane nazwiskiem mistrza wzornictwa ustawiają się długie kolejki. Zresztą zobaczcie sami. 

4 komentarze:

 1. faktycznie, oryginalne połączenia, wręcz zaskakujące

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolekcja trochę jakby wyjęta z wioski Amiszów, trochę zbyt zgrzebna. No i nie przepadam za butami tego typu... Natomiast pojedyncze rzeczy, np. sweterek na 7 od góry zdjęciu - czemu nie?
  Tom

  OdpowiedzUsuń
 3. Od lat uwielbiam wzornictwo rodziny Missoni. Damskie kolekcje są również świetne. Zawsze żałuję, że ich swetry są takie drogie i nie dostępne w Polsce.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.