John Galliano - Moda męska Jesień/Zima 2011


Jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektantów mody męskiej ostatnich lat, mistrz kreacji, którego dzieła pozostają w pamięci na całe życie, wariat jakich mało - John Galliano.
Jego pokazy od zawsze cieszyły się wielkim powodzeniem. Na genialnie wyreżyserowanych spektaklach z teatralnymi stylizacjami i zapierającą dech w piersiach muzyką ściągali miłośnicy mody największego formatu. Tak było i tym razem. Męską kolekcję, którą Galliano zaprezentował podczas paryskiego tygodnia mody można określić tylko jednym słowem: genialna. Projektant w mistrzowski sposób i za pomocą sobie tylko znanych sposobów opowiedział historię tragicznie zmarłego tatarskiego mistrza baletu - Rudolfa Nureyeya.
Nigdy nie byłem fanem oglądania pokazów na yt, ale wierzcie mi lub nie, to najciekawszy spektakl jaki w życiu widziałem.


6 komentarzy:

 1. Zajebiste ! bez dwóoch zdań

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne szoł, ale kolekcja trochę przekombinowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajka. Galliano wraz z nieodżałowanej pamięci McQueenem i Gaultierem to twórcy nowego teatru, w który przekształciły się pokazy mody. Jest to rodzaj szalonej sztuki. Co do kolekcji - genialna, choć trudna dla "przeciętnego" odbiorcy - tego sie po prostu nie da nosić "totalnie", za to (prawie) każda rzecz z osobna jest krawieckim klejnotem, który mozna spokojnie zestawiać z inna garderobą. I jeszcze jedno - szkoda mi Galliano po tych wszystkich doświadczeniach z wiosny, ale mam nadzieję, że otrząśnie się, przemyśli, przeprosi, przejdzie odwyk - i nadal będzie czarował.
  Tom

  OdpowiedzUsuń
 4. BOSKO!!! :-)))

  Więcej nie napiszę bo słowa są tu zbędne!

  Paweł

  OdpowiedzUsuń
 5. @Anonimowy: zgadzam się:)
  @Anonimowy: Przychylam się do wypowiedzi Toma: "Co do kolekcji - genialna, choć trudna dla "przeciętnego" odbiorcy - tego sie po prostu nie da nosić "totalnie", za to (prawie) każda rzecz z osobna jest krawieckim klejnotem"
  @Tom: wyjąłeś mi to z ust/klawiatury :)
  @Paweł: czasami słowa są zbędne, i tak rzeczywiście jest w tym przypadku

  OdpowiedzUsuń
 6. chujowe


  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.